Stella

Atrakcje

Sarbinowo

Sarbinowo to średniej wielkości wioska, posiadająca dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Znajdziemy tu sporo drobnych atrakcji dla dzieci, restauracji, smażalni ryb i barów. W całej miejscowości panuje typowo nadmorska atmosfera, pełna pozytywnej, wakacyjnej energii.

Stella

Obiekt STELLA posiada bardzo dobrą lokalizację, pozwala spędzić urlop w cichej i spokojnej okolicy zaledwie 500m od piaszczystej plaży. Do centrum miasta jest zaledwie 650m.

 

Odległości od ośrodka Sarbinowie :

 • Sklep DINO – 250 m
 • Sklep Biedronka – 5km (Mielno)
 • Sklep Polo Market – 5km (Mielno)
 • Drogeria Rossmann – 5km (Mielno)
 • PEPCO – 5km (Mielno)
 • Stołówka – 300 m
 • Poczta – 300 m
 • Plaża- 500 m
 • Przystanek autobusowy – 400 m
 • Kościół- 650 m
 • Apteka- 600 m
 • Stadnina koni – 100 m
 • PUB- 650 m
 • Dyskoteka- 650 m

Atrakcje

Promenada

Promenada Nadmorska w Sarbinowie to ciąg spacerowy o długości ok. 1,2 km. Na całej swojej długości promenada jest oświetlona, co pozwala na spacerowanie również po zmroku. Idąc bulwarem spacerujący mogą podziwiać piaszczyste plaże i morze, a także korzystać z oferty licznych ogródków gastronomicznych, lodziarni, kawiarni oraz różnego rodzaju sklepów.

Można także odpocząć na ławkach stojących na deptaku lub udać się na plażę jednym z wygodnych zejść.

Latarnia Morska w Gąskach (5 km od Sarbinowa)

Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody – aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190.

Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.
Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren.

Chłopy

Osada rybacka położona 2 km od Sarbinowa. Całość miejscowości objęta jest ochroną konserwatorską ze względu na wyjątkowy zespół budownictwa ludowego. Z naszej części plaży już w 5 minut spacerkiem docieramy na pyszną swieżą rybkę serwowaną bezpośrednio przez rybaków.

Kołobrzeg (30 km od Sarbinowa)

Kołobrzeg to nadmorska miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez licznych turystów. Jednym z nadmorskich obiektów jest kołobrzeskie molo, które ma długość 220 metrów i jest najdłuższym żelbetowym molem w Polsce.

Kolejnym charakterystycznym obiektem dla tego nadmorskiego miasta jest latarnia morska wybudowana w 1946 r. na miejscu poprzedniej wysadzonej w marcu 1945 r. przez wojska niemieckie. Wzdłuż kołobrzeskiej plaży zbudowano Bulwar Jana Szymańskiego.

Mielno – (5 km od Sarbinowa)

Niewątpliwie największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której ulokowały się kawiarenki, smażalnie ryb, kramiki itp. Istnieje tu również przystań. Wzdłuż plaży ciągnie się, jak w przypadku wielu polskich miejscowości nadmorskich, atrakcyjna promenada spacerowa, latem gwarna i kolorowa, na której uwagę zwraca pomnik morsa.

W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji – skoki na bangy, wesołe miasteczko czy uliczne zwierzyńce, w których można podziwiać np. słonia. Na trasie z ulicy Kościelnej do morza napotkamy średniowieczny gródek strażniczy otoczony fosą. Gdy zaś mamy coś do powiedzenia światu, możemy udać się do położonego w centrum Hyde Parku wzorowanego na londyńskim słynnym „głośnym” parku.

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy (12 km od Sarbinowa)

Różnorodne, bajeczne ogrody Energii, Czasu i Przestrzeni, Magii oraz szereg kolejnych parków tematycznych zapewniają fantastyczne doznania.Ogrody zaaranżowane są w różnorodnych stylach, np.ogrody wiszące, szwajcarskie, rzymskie, czy ogólnie włoskie. W ogrodach spotkać możemy różne dekoracje dopasowane do stylu ogrodu np. ławeczki, rzeźby, stawiki, głazy, czy groble.

Ogrody Hortulus Spectabilis są otwarte od maja do października. Spośród dostępnych na 30-hektarowym terenie atrakcji warto wyróżnić labirynt grabowy oraz wieżę widokową.

Pomerania Fun Park (30 km od Sarbinowa)

Rodzinny park rozrywek rozmaitych. Na terenie Parku znajdują się dostępne sezonowo atrakcje zewnętrzne oraz całoroczne.

Na odwiedzających Pomeranię czekają m.in. strefa karuzel, autodrom, hala zabaw ze zjeżdżalniami i trampolinami, dmuchany plac zabaw, wioska wikingów Trollborg – żywy, pełen atrakcji quasi-skansen składający się z 10 średniowiecznych chat i zajmujących się codziennymi sprawami mieszkańców – rollercoaster oraz wodny świat. Na terenie obiektu znajdują są również dwie restauracje oraz punkty gastronomiczne. Z Sarbinowa do miejscowości Pyszka jest ok. 30 km.

Park wodny w Koszalinie (ok. 30km od Sarbinowa)

Park Wodny Koszalin to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce. Moc atrakcji i bogata oferta dla całej rodziny. W strefie rekreacyjnej Parku znajduje się sześć basenów. Dwa umiejscowione zostały w strefie zewnętrznej aquaparku.

W strefie wewnętrznej rekreacji można znaleźć m.in. basen sportowy, basen do nauki pływania, basen dla dzieci, rwącą rzekę, sztuczną falę, i wiele innych atrakcji. Dodatkowo w części rekreacyjnej można korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz sześciu zjeżdżalni wodnych.

Galeria handlowa – Koszalin – ATRIUM lub EMKA (ok. 25km od Sarbinowa)

Powierzchnia handlowo-usługowa Atrium usytuowana jest na 2 piętrach i wynosi ponad 55.000 m2. Znaleźć tu można szeroką gamę znanych polskich oraz europejskich marek odzieżowych. Galeria Emka jest miejscem, w którym nie tylko zrobisz wszystkie zakupy, ale również miło spędzisz czas z rodziną i przyjaciółmi. Możesz wybrać się tutaj na kawę i pyszne lody.

Dzieci natomiast z przyjemnością pobawią się w salonie zabaw. Jeśli jesteś na wakacjach i potrzebne Ci większe zakupy, nie ma lepszego miejsca z takim wyborem sklepów, jak Galeria Emka. Możesz wpaść tu także na zajęcia z tańca i fitnessu oraz skorzystać z przydatnych usług, takich jak: salon fryzjerski, kantor czy banki.

Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Helios Ustronie Morskie – (ok. 20 km od Sarbinowa)

W skład Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Helios wchodzi: pływalnia kryta, kąpielisko otwarte, bowling, korty tenisowe, boiska sportowe i siłownia.